Olet Oulun ammattikorkeakoulun vanhoilla sivuilla. Siirry uusille sivuille tästä.
Oulun ammattikorkeakoulu :: Yhteystiedot

Yhteystiedot

Ammatillinen opettajakorkeakoulu
Kiviharjuntie 4, 90220 OULU
phone icon 020 611 0220 
EMAIL icon amok@oamk.fi 
EMAIL icon opiskelijapalvelut.amok@oamk.fi
Kartta, laskutusosoite ja muut osoitetiedot

Rovaniemen toimipiste
Sirpa Perunka
Lapin AMK/Rantavitikan kampus
Jokiväylä 11 C
96300 ROVANIEMI
phone icon 050 343 8383
sirpa.perunka@oamk.fi

Täydennyskoulutus- ja kehittämispalvelut
Ammatillinen opettajakorkeakoulu
Kiviharjuntie 4
90220 OULU

Henkilöstön yhteystiedot

Pikahaku
Tarkennettu haku
Hae henkilöä etunimellä, sukunimellä tai työtehtävällä.

Aakkosittain

Henkilöstöpalvelut

Keskitetysti hoidettavia tehtäviä:

Asiakirjahallinto Ms Jenni Evesti
Elbit Skills HR-järjestelmä Ms Ritva Rancken, Ms Johanna Taskila (järjestelmän pääkäyttäjätehtävät)
Henkilöstösuunnittelu Ms Ritva Rancken
Matkahallinta, M2 ohjelma ja Travel Online Ms Kaisa Backman (pääkäyttäjätehtävät, sijainen Ms Niina Siltala)
Matkavakuutukset Ms Kaisa Backman
Osaamisen kehittäminen Ms Ritva Rancken
Palkkaus- ja palkitseminen Ms Niina Siltala
Perehdyttäminen ja ohjaus Ms Tuulia Kiiskilä
Postin käsittely ja diariointi, sopimusrekisteri Ms Jenni Evesti (sijainen Ms Niina Siltala)
Päätösten valmistelu Vip-järjestelmään Ms Niina Siltala
Rekrytointi ja täyttöluvat Ms Johanna Taskila
Työterveyspalvelut ja työhyvinvointi Ms Ritva Rancken
Vip-järjestelmä Ms Erja Taipaleenmäki (järjestelmän pääkäyttäjä)
Yhteistoimintaneuvottelukunnan sihteeri Ms Erja Taipaleenmäki

Koulutus- ja palveluyksiköiden henkilöstövastaavan tehtäviä hoitavat seuraavat HR-suunnittelijat:

Ammatillinen opettajakorkeakoulu Ms Pirkko Huttu
Kulttuuri Ms Tuulia Kiiskilä
Liiketalous Ms Johanna Kontiola (sijainen Ms Erja Taipaleenmäki)
Sosiaali- ja terveysala Ms Erja Taipaleenmäki (sijainen Ms Johanna Kontiola)
Tekniikan ja luonnonvara-ala Ms Aira Tuomikoski (sijainen Ms Tuulia Kiiskilä)
Palvelusyksiköt, henkilöstöasiat Ms Johanna Taskila (sijainen Ms Niina Siltala)
Palveluyksiköt, matkavastaava ja lakisääteinen tapaturmavakuutus Ms Kaisa Backman

IT-palvelut

Helpdesk: 020 6110 205, helpdesk#oamk.fi (korvaa # -> @), it.oamk.fi
IT-kouluttaja Mr Martti Asumaniemi
Järjestelmätukihenkilö Mr Jarmo Flink
Järjestelmäsuunnittelija Mr Teemu Hietala
Järjestelmäsuunnittelija Mr Pekka Hämäläinen
Järjestelmäsuunnittelija Mr Hannu Härönoja
Järjestelmäsuunnittelija Mr Panu Jylhä
Järjestelmätukihenkilö Mr Heikki Kallinen
Järjestelmätukihenkilö Mr Juha Kokko
Järjestelmäsuunnittelija Mr Heikki Komulainen
Järjestelmäsuunnittelija Mr Kyösti Kuula
Järjestelmäsuunnittelija Mr Pasi Kämäräinen
Järjestelmäsuunnittelija Mr Ilkka Käyhkö
IT-palveluvastaava Mr Jori Löytynoja
Järjestelmätukihenkilö Mr Pasi Moilanen
Järjestelmäsuunnittelija Mr Kai Mutka
Järjestelmäsuunnittelija Mr Arto Niskanen
Järjestelmäsuunnittelija Mr Olli-Pekka Ojala
Tietoverkkopäällikkö Mr Jukka Orajärvi
Palveluasiantuntija Ms Emilia Peltokorpi
Järjestelmätukihenkilö Mr Harri Sarja
Järjestelmätukihenkilö Mr Jouni Sauvola
Järjestelmätukihenkilö Mr Tapani Vuokila

Kansainväliset palvelut

Opinto- ja kansainvälisten asioiden johtaja Mr Allan Perttunen
Suunnittelija Mr Sami Niemelä
Suunnittelija Ms Marjo Pääskylä
Suunnittelija Ms Marianne Isola
Suunnittelija Ms Piritta Nätynki
Suunnittelija Ms Katja Kurasto
Suunnittelija Mr Bastian Fähnrich

Opiskelijapalvelut

Hakijapalvelut

Opiskelijapalvelupäällikkö Ms Marita Aikio
Opiskelijapalveluassistentti Ms Minna Latva-Ranta
Koulutussuunnittelija Ms Heli Louhimaa
Opiskelijapalveluassistentti Ms Elsa Prokkola-Tero
Suunnittelija Ms Sanna Pusula
Suunnittelija Ms Eija Räisänen

Opiskelijapalvelut kampuksilla

Kotkantien kampus
Opinto- ja kansainvälisten asioiden johtaja Mr Allan Perttunen
Opiskelijapalvelupäällikkö Ms Marjo Similä
Liikuntasuunnittelija Mr Aki Hentilä
Suunnittelija Ms Susanna Kela
Opintopsykologi Ms Sara Miihkinen
Suunnittelija Ms Mervi Nikkanen
Koulutussuunnittelija Mr Jarmo Rajaniemi
Koulutussuunnittelija Ms Kati Koutonen
Koulutussuunnittelija Ms Anne Tuomi
Kotkantien kampus: Kulttuuriala
Suunnittelija Ms Minna Moilanen
– Kulttuurituottamisen ja luovan talouden tutkinto-ohjelma YAMK
– Musiikin tutkinto-ohjelma
– Tanssinopettajan tutkinto-ohjelma
– Viestinnän tutkinto-ohjelma
Kotkantien kampus: Luonnonvara- ja ympäristöala
Opiskelijapalveluassistentti Ms Raija Pohjola
– Maaseutuelinkeinojen tutkinto-ohjelma
– Maaseudun kehittämisen tutkinto-ohjelma
– Maisemasuunnittelun tutkinto-ohjelma
– Puutarhatalouden tutkinto-ohjelma
– Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma (Raahe)
– Tietotekniikan koulutusohjelma (Raahe)
– Degree Programme in Information Technology (Raahe)
– Opiskelijoiden vakuutusasiat / Kotkantien kampus
Kotkantien kampus: Tekniikan ja liikenteen ala
Opiskelijapalveluassistentti Ms Erja Kemppainen
– Hyvinvointiteknologian tutkinto-ohjelma
– Laboratorioalan tutkinto-ohjelma
– Rakennusalan työnjohdon tutkinto-ohjelma
– Rakennusarkkitehdin tutkinto-ohjelma
– Rakennustekniikan tutkinto-ohjelma
– Teknologialiiketoiminnan tutkinto-ohjelma
Opiskelijapalveluassistentti Ms Eila Ruuska
– Degree Programme in Industrial Management
– Energiatekniikan tutkinto-ohjelma
– Konetekniikan tutkinto-ohjelma
– Talotekniikan tutkinto-ohjelma
Opiskelijapalveluassistentti Ms Virve Svenström ja suunnittelija Ms Heidi Ylitie
– Degree Programme in Information Technology
– Sähkö- ja automaatiotekniikan tutkinto-ohjelma
– Tietotekniikan tutkinto-ohjelma
Kontinkankaan kampus
Opiskelijapalvelupäällikkö Ms Eija Kempas
Suunnittelija Ms Henna Alakulju
Opiskelijapalveluassistentti Ms Tarja Hänninen (Oulainen)
Opiskelijapalveluassistentti Ms Anne Kaarela
Opiskelijapalveluassistentti Ms Maarit Kettunen
Opiskelijapalveluassistentti Ms Ulla Mahlakaarto
Koulutussuunnittelija Ms Leena Tuisku
Teuvo Pakkalan kadun kampus
Opiskelijapalvelupäällikkö Ms Marjo Similä
Suunnittelija Ms Hanna Runtti
Opiskelijapalveluassistentti Ms Teija Taskila
Opiskelijapalveluassistentti Ms Laura Tikkanen

Talouspalvelut

Taloussihteeri Ms Kati Heikkilä
Suunnittelija Ms Pirkko Huttu
Taloussuunnittelija Ms Virpi Kolehmainen (työlomalla)
Talousasiantuntija Ms Irja Krankkala-Hiltunen
Talousasiantuntija Ms Marja-Liisa Leinonen
Talousasiantuntija Ms Heli Malmström
Talousasiantuntija Ms Ritva Niva-Vikman
Talousasiantuntija Ms Outi Nurmi
Talousasiantuntija Ms Airi Nykänen
Talousasiantuntija Ms Raili Piirainen
Talousasiantuntija Ms Päivi Poikela

Hanketalouspalvelut

Taloussuunnittelija Ms Satu Jounila
Talousasiantuntija Ms Virpi Aula
Talousasiantuntija Ms Sirpa Holm
Talousasiantuntija Ms Essi Korkiakoski
Talousasiantuntija Ms Tarja Murtomäki
Talousasiantuntija Ms Pauliina Niemelä
Talousasiantuntija Ms Susa Tammela

Tietohallintopalvelut

Tietohallintopäällikkö Mr Samuli Malinen
Sovellussuunnittelija Mr Johanna Liimatainen
Sovellussuunnittelija Mr Anna-Liisa Mattila
Sovellussuunnittelija Mr Tanja Mehtonen
Sovellussuunnittelija Mr Neea Salo (työvapaalla)
Sovellussuunnittelija Mr Ville Valtonen

Laatu

Laatuasiantuntija Ms Sari Ahvenlampi

Tutkimus- ja kehittämispalvelut

Hankepalvelupäällikkö Ms Saija Luonuansuu
Suunnittelija Ms Sirpa Ahvenlampi
Projektikoordinaattori Ms Anne Jurvakainen (sijainen)
Projektikoordinaattori Ms Marja-Liisa Järvelä (työvapaalla)
Projektisuunnittelija Ms Seija Kemppainen (sijainen)
Projektikoordinaattori Ms Johanna Pihlajamaa (sijainen)
Projektikoordinaattori Ms Teija Tuhkala (työvapaalla)
Projektikoordinaattori Mr Niko Männikkö (opintovapaalla)

Viestintä

Viestintäjohtaja Ms Anne-Maria Haapala
Viestintäpalvelupäällikkö Ms Anu Skog
Viestintäasiantuntija Ms Riina Kansanoja (osa-aikainen)
Graafinen suunnittelija Ms Karoliina Sänisalmi (opintovapaalla)
Viestintäasiantuntija Ms Heli Montonen (sijainen)
Viestintäasiantuntija Ms Heidi Tauriainen (osa-aikainen)
Viestintäsuunnittelija Ms Anne Aho
Viestintäasiantuntija Ms Marjo Sormunen
Viestintäasiantuntija Ms Laura Lääveri (sijainen)
Viestintäasiantuntija Mr Jani Karttunen
Yhteyspäällikkö, varainhankinta Mr Ville Kärkkäinen
Viestintäasiantuntija Mr Mikko Pulli

Tietotuotanto

Tietotuotantopäällikkö Mr Juha-Pekka Pihlajakoski
Suunnittelija Mr Onno De Bruijn
Kehityspäällikkö Ms Ismo Kinnunen
Webdesigner Mr Jouni Pieniniemi (osa-aikainen)
Webdesigner Mr Sampo Kaikkonen (osa-aikainen)
Suunnittelija Mr Seppo Pakanen

Opintoasioiden hallinto

Koulutussuunnittelija Ms Johanna Huttunen
Koulutussuunnittelija Ms Kaarina Närhi
Opiskelijapalveluassistentti Ms Sari Simuna